Ethernet Nasıl Bağlanır? Leave a comment

Ethernet kablosu kablolu ağlarda oldukça fazla tercih edilen bir ağ kablosudur. Ethernet kablolarının bir numaraları aracı onları işlem yapacak olan ürüne bağlar. Kablolu internet ağlarında kullanılan en önemli kablodur. Bir bilgisayara ya da farklı olarak bir dağıtıcıya bağlanan kablo kullanıma hazır hale getirilir.

Bağlantı kablosu herhangi bir cihaza bağlanmadığı sürece çalışmaz. Bu yüzden çalışması için bir cihaza bağlanması gerekir. Ethernet kabloları bir taraftan da telefon kablolarına oldukça fazla şekilde benzer. Ama telefon kablolarına göre içinde çok daha fazla kablo içerir. Ethernet kablosu yaygın bir kullanım ağına sahip olmakla beraber herkes tarafından rahatça kullanılabilir.

Cihazın Çalışması İçin Gerekli İşlemin Yapılması

Ethernet kablolarının kullanım alanı sınırlı olmakla beraber belirli alanlar da ve çizilen sınırlar dâhilinde işlev görebilirler. Bu ethernet kabloları kullanım alanına ve amacına göre ölçü değişikleri gösterir. Şöyle ki, internet alanında kullanıldığı sürece kısa olan bu kablonun kullanım alanına göre ve amacına göre ölçülerinde değişiklik gösterir. Ethernet kablosunu alırken ilk önce nereye alacağımızı belirlememiz gerekir. Daha sonra alınan ethernet ve kablosu hazır şekilde bizlere gelir.

Sizin burada tek yapmanız gereken kabloyu takarak çalıştırmaktır. Kabloyu bilgisayara ya da dağıtıcıya bağlayarak çalışmasına yardımcı olabilirsiniz. Cihazın diğer kablolarını da tam olarak ve hepsini yerine taktığınız sürece cihaz çalışmaya başlar.  Ethernet kablosunun ucunda bulunan çıkıntı yani şeffaf olan yer ethernet kablosu için oldukça önemlidir. Bu kabloyu yerine taktıktan sonra çıkıntıya bastırarak yerleştirin. Kabloyu taktıktan sonra orada tık sesi duymamız gerekir. Duyduğumuz bu sesten sonra cihazının normal bir şekilde çalıştığını göreceksiniz.

Ethernet Çeşitleri Nelerdir?

Ethernet bilgisayarın fiziksel şekilde ağa bağlanması ile olmaktadır. Kimi zaman bilgisayarın içinde yer alan bu ethernet kimi zaman da ana kart üzerinde bulunur. Ethernet kartı sayesinde fiziksel ağ  ile iletişime geçerek tüm bilgileri bilgisayara aktarır. Böylece kolaylıkla internete bağlanmasına yardımcı olur.  Her şey gibi bu ethernet kablolarının da farklı farklı çeşitleri vardır.

Dışarıdan bakıldığı zaman aynı modele ve aynı tip tasarıma sahip olan bu ethernetler farklı özelliklerde olur. Bunları farklı olarak iki farklı gurupta yer alır. Veri iletim hızlarına göre ya da konektör yapılarına göre iki sınıf gurubunda incelenir. Bunlar arasındaki farklar belirli farklardır.

Ethernet Kartlarını Güncellemek

Hangi tercihe göre istenirse ethernet seçimi yapılır. Bununla beraber ethernet kartlarınızı güncellemekte mevcuttur. Ethernet kablolarınızı üç farklı şekilde güncelleme özelliğine sahipsiniz. Bunlardan birinde ethernetin sahip olduğu marka ve modele göre belirlenir. Daha sonra üreticinin internet sitesi üzerinden güncellemeler oldukça rahat bir şekilde halledilebilir.

Diğeri ise drive sihirbazı ile yapılır. Bunlar bir programdır. Otomatik drive sayesinde cihazınızı tanıyarak güncellemesini yapar. Diğer güncelleme ise Windows işletim sistemi dâhilinde olur. Bu şekilde ethernet sistemlerini rahatça güncelleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Para Birimi
$ Amerika Birleşik Devletleri (ABD) doları