Ana Kart Seçimi Nasıl Yapılır? Leave a comment

Ana kart almak son derece zorlu bir iştir. Bu kart alımında öncelikle birçok model arasından seçim yaparak sizlere en uygun olanını bulmak durumundasınız. Bunun içinde öncesinde detaylı ve kapsamlı bir araştırma yapmanız gerekir. Bununla birlikte ana kart alırken bir takım hususlara da dikkat etmeniz gerekir. Belirli yer ve merkezlerden veya internet sitelerinden bilgi sahibi olup bu bilgi doğrultusunda hareket etmeniz gerekir.  Ana kart alınırken en doğru ve en ince işlemlisi almak için vermiş olduğumuz bilgilerden yararlanmanız önemlidir. Aksi takdirde istenilen sonuçları elde edeme bilirsiniz.

Ana kart alma konusunda ilk önce en önemli detay ana kart fiyat konusudur. Fiyat konusunda bilgi sahibi olup ana kart almaya gidildikten sonra geri durmamanız için gerekli bir işlemdir. Fiyat konusunda detaylı bir araştırma yaparak istenilen kalitede ve uygun fiyatta olan ana kart seçimlerini karşı karşıya koyabilirsiniz. Daha sonra ise bütçeye en uygun olan ana kart seçimi yapılmış olur. Eğer bütçeniz yetmiyor ise belirli aralıklar ve fiyatlar ile ana kart seçimi yapılır. Ancak fiyatı uygun diye ucuz ve kalitesiz bir ana kart almak sizleri daha sonra daha yoran ve başınıza iş alabilen bir duruma düşersiniz.

İşletmeli Ana Kart Seçimi

Bir diğer husus ise işletmeli ana kart seçimidir. İşletme ana kart seçiminde mutlaka öncelik ilk olarak işletmeye verilmelidir. İşletmeye göre ana kart seçimi yapılır ana karta göre işletme seçmek son derece yanlış bir davranış olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun nedeni ise işletmenin sisteme can olması ve olmazda olmazlıdır. Bu doğrultuda hareket ediliyor ise il olarak işletme markası ve soket tipine göre hareket edilir.

Piyasalarsa Bilgisayarlarda gelişen iki farklı işlemci markası etkin rol oynar. Bu iki etken AMD ve Intel Olarak karşımıza çıkar ve ikisi arasında seçim yapmak tamamen bize kalır. Bu tercihi yaptıktan sonra soket tipi i detaylı bir gözden geçirmenizde fayda vardır. Buna bağlı olarak sizlerin yapacağı soket araştırmasında sonra satın alınabilen bu modellerde bu aralıkta bulunur. Bir diğer model ise işlemci uyumuna sahip olmadığı için sürekli kullanılabilen ve tavsiye edilen bir hizmet değildir.

Anahtar Kasa Kart Uyumu

Ana kart alımında bir diğer dikkat edilmesi gereken kural, anahtarı çıkarmandır. Ana kart sisteminde dikkat edilmesi gereken bir kural ise kasa ile ana kart işleminin birbiri ile uyumudur. Bu uyum ile birlikte ana kart seçimi ihtiyacınıza göre belirlenir.  

Bu konu için gerekli olan bir diğeranahtar kasa işleminde PC den kalbinizi oluşturmalı ona uygun bir vücut belirler. Daha sonra ise alınacak önlemler ile birlikte kart işleminin istenilen kasa ile uyumlu olması gerekir. Ancak bu şekilde doğru bir kullanım sağlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Para Birimi
$ Amerika Birleşik Devletleri (ABD) doları