Ethernet İle İnternet Arasındaki Fark Leave a comment

İnternet ve ethernet sistemi gelişen teknoloji ve imkanlar doğrultusunda kendini gösteren birer ağ bağlantı işlemidir. İki sistemde olmazsa olmazımız olup hepsi insanların hayatlarını kolaylaştırmak için  yapılan bir sistemdir. Ethernet ve internet arasındaki farkları bilmek için Öncelikle ethernet ne demek bilmeliyizdir.

Ethernet Nedir?

Ethernet birden fazla bilgisayar sisteminin ağlarının birbirine bağlanması için gereken bir işlemdir. Bu işleme göre iki bilgisayar arasında bulunan ağları bağlamasına ethernet adı verilir. Bilgisayarları birbirine bağlamak ile birlikte yanında bulunan faks ve yazıcı ile birbirine bağlar. Bilgisayarları birbirine bağlamak için gereken kartada ethernet kartı denir. Ethernet sistemini daha iyi kavrayabilmek için ilk olarak yerel ağ bağlantısı sistemini bilmesi gerekir.

Yerel Ağ Bağlantısı

Yerel ağ bağlantısı yani bit diğer adı ile birlikte lan olarak bilinen sistemin iki veya diğer bilgisayarın birbirine bağlanması gerekmektedir. Ethernet bağlantısı iki farklı şekilde uygulanabilen ve bilinen bir ağdır. Çerçeve sistemi olarak bilinen ve paket olarak iki türde olan bu ağ bağlantısında çerçeve sistemi sadece iletilen veri yükünü barındırmaz bununla birlikte iletim problemi hata düzeltme gibi işlemleri içermektedir.

Ethernet Ağ bağlantısı

Ethernet ağ bağlantısı üretkenlik ve kontrolünü sağlayabilen kanıtlanmış olarak bilinen önemli bir hizmet kaynağıdır. Bunun sebebi hem lan hem de wan ağlarını aynı şekilde kullanabilen bir sistemdir.

Ethernet ve İnternet Arasındaki Farklar

Günümüzde internet kullanımı son derece yaygınlık göstermiş olan bir sistemdir. Evlerinde ve iş yerlerinde oldukça fazla internet kullanan insanlar için teknoloji ve imkanlar son derece önemlidir. İnternet dünya arasında oldukça yaygınlaşmış birer sistematiktir. İnternet dünya çapında bir iletişim protokol  olarak bilinir. Bir diğer sorulardan birinde iste internet ve ethernet sistemleri arasındaki farklar konuşulacak olursa ethernet ise aynı ortamda olan arabirimleri kullanmak için olabilen bir sistemdir. Ethernet sisteminde yerel ağ bağlantısı lan olarak bilinmekte olup lan ise bağımsız bir sistem olup ancak wan gibi sistemler ile bağlandığı zaman bağlantı oluşturabilen birer aygıtlardır.

Ethernet internet ile karşılaştığı vakit bağlantı aralığı oldukça geniş olan bir yapıdır. Ethernet sistemi yerel ağ bağlantısı olarak bilinen ve lan sistemine bağlı olan bir yapıdır. İnternet elektronik posta yolu ile birlikte ve web ile birlikte dosya paylaşımı yapar ve bu sayede kaynakları ve bilgilerinde paylaşımlar sağlanmaktadır. Birden fazla cihaz ile bağlantı kurabilen ethernet sistemi internetten farklı bir yapıdır.

Ethernet sistemi kablolu bağlantılara dayanak gösterir ve bir yerel alanı kullanmak için birden fazla cihazı birbirine bağlayabilir. Dünyanın başka bir bölümünde bulunan ve başka kaynaklara ulaşmak içi kullanılan bir yapıttır. Gelişen teknoloji ve imkanlar doğrultusunda olan bu sistemler insanlar arasında iletişimi sağlar. Ethernet ve internet sistemi her ikisi de insanlara fayda sağlayan klavuzlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Para Birimi
$ Amerika Birleşik Devletleri (ABD) doları