Kablolumu Kablosuz internet mi Daha Hızlı? Leave a comment

İnternet günlük hayatımızda en çok kullandığımız araçlardan biridir. İlk çıktığından beridir sürekli gelişim halinde olan internet hayatımızda oldukça önemli bir yere sahiptir. İş yerlerinde evde okulda dışarıda aklınıza gelebilecek her alanda internet kullanımı gereklidir. Eğitim ekonomi kültür sağlık gibi birçok alanda farklı farklı hizmet vermek için internet gereklidir.

Aklınıza takılan araştırmanız gereken biri ile konuşmak iletişim kurmak için ve buna benzer tüm durumlar için internet gerekli bir araçtır. Her an her yerde olması gereken internet günümüzde neredeyse herkesin evinde vardır. İnternetin olmasından ziyade en önemli özellik ise kullanımıdır. Kullanımı hızlı olan internet oldukça ilgi görüyor.

Kullanımı yavaş ve vakit harcatan bir interneti kimse tercih etmiyor ve kullanmakta zorluk çekiyor. Bu yüzden internet ile ilgili bir durumda ilk önce sorulan sorulardan biri de internetin hızlı olup olmamasıdır. Son zamanlarda evlerde oldukça tercih edilen internet araçlarından biri de wi-fi idir. Wi-fi kullanımı ile insanlar oldukça rahat bir yaşama kavuşmuştur.

Kablolu mu Kablosuz mu?

Bununla beraber son zamanlarda sorulan sorulardan biride internetin kablolu internet mi yoksa kablosuz internet mi oluşudur. Bu ikisinden hangisinin daha hızlı olacağı tartışma konusu haline gelmiştir. İnternetin hızlısını kullanan herkes için bu sorunun cevabı oldukça fazla önem görmektedir. Her şeyin kendine göre bir durumu olduğu gibi bu kablolu ve kablosuz internetlerinde kendine has bir durumu vardır.

İkisinin de kendine göre eksik fazla iyi ya da kötü olduğu alanlar mevcuttur. Ama hala ne kablolu internet ne de Kablosuz internet birbirlerini rakip almış ya da öldürmüş durumda değildir. İkisi de hala gündemin en hızlı internetleri arasında yer almaktadır.

Bu sorununa cevabı tam olarak verilmezse de ne kablolu internet bağlantısı ne de Kablosuz internet bağlantısı daha hızlı değildir. Sadece ikisinin de hızlı ya da yavaş olduğu kullanım alanları vardır. Böylece ikisi de bazı yerlerde yavaş bazı yerlerde hızlı bir şekilde hareket etmektedirler.

Kablolu ve Kablosuz İnternetin Kullanım Alanları Nelerdir?

Tabletler akıllı telefonlar laptoplar gibi taşınma özeliği olan ve istenilen he türe taşınan bu taşınabilir eşyalar için en güzel internet bağlantısı kullanımı wi-fi idir. Wi-fi kullanımı ile oldukça rahat ederek istenilen her yerde en hızlı şekilde çekimi sağlanır.  Bunun sebebi ise taşınılabilir olan bu aletlerin her yere gitmesi ve gelmesi durumuna göre tasarlanmış olmasıdır.

Wi-fi bu konuda oldukça hızlı bir araçtır. Gündelik hayatta wi-fi kullanımı taşınabilirlik açısından dolayı oldukça fazla tercih edilse de Ethernet kullanımı da oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Bazı kullanım alanlarında Ethernet oldukça hızlı ve güçlü bir internet haline gelmektedir. Özellikle oyunlarda akış sistemlerinde ve iş sistemlerini arasında kablolu bağlantı kullanmak en iyi seçim haline gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Para Birimi
$ Amerika Birleşik Devletleri (ABD) doları