Splitter İle Modem Bağlantısı Nasıl Yaparım? Leave a comment

Splitter sinyalleri birbirinden ayıran bir cihazdır. Bu cihaz bazı özellikleri ve bağlantıları sayesinde splitter sinyalleri birbirinden ayırma görevine sahiptir. Bir girişi ve iki çıkışı bulunan bu cihaz oldukça fazla şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Teknolojinin gelişmesi ile oldukça fazla ağ cihazı ve teknoloji aparatları meydana çıkmıştır. Bu aparatların her biri farklı farklı işlevlerde kullanılmak için üretilir. Kimi ağı bağlamak için kimi modemi bağlamak için kimi bütün cihazları birbirine bağlamak için derken bir sürü teknolojik ürünler oluşturulmuştur.

Splitter servis sağlayıcıları tarafından ses ve deta olarak yapılır. Splitter aslında frekans ayarlayıcı demektir. Bu frekans ayarlayıcı sistemler kibrit kutusu büyüklüğünde olur. Bu kibrit kutusu büyüklüğünde olan frekans ayarlayıcı üç ana girişten oluşur. Frekans ayarlayıcı yani splitter cihazları parazit gürültü ve benzeri dış etkenlerden oluşabilecek her türlü durumun önüne geçerek onların olmasına mani olur. Ayrıca internet bağlantısı içinde oldukça faydalı bir üründür.

Splitter İle Şikâyetlerin Kaybolması

Sık sık bağlantım gidiyor, bağlantım kopuyor ya da telefonum çaldığında otomatik olarak kapanıyor gibi şikâyetlerde bu splitter yani frekans ayarlayıcıdan oluşan bir sorun değildir. Evdeki bağlantıların ters ya da çapraz bağlanması ile ya da bu cihazın olmaması durumunda bu gibi olaylar yaşanır. Çoğu internet kullanıcıları kendinden gelen sesleri ve sinyallerini evin ortasına ve her yerine paylaştırmış durumdadırlar. Bu yüzden sürekli sinyal kopmaları ya da internette kopmalar ve kısa devre sorunları oluşabilir. Bu yüzden splitter cihazı olmadan evin içerisine ve odalarına yerleştirilen modemler ve internet cihazları yanlış olup oldukça sorun yaratacak bir duruma gelir.

Splitter Modem Bağlantısı

Splitter modem bağlantısı aslında oldukça gerekli ve ihtiyaç duyulan bir ürün hâline gelmiştir. Bu ürün kullanımı son zamanlarda oldukça fazla bir şekilde artmıştır. Bu splitter cihazlar yanında verilen belgeye ve şemaya göre ayarlanarak yapılır. Evin odalarına da dağıtılmak isteniyorsa farklı farklı cihazların giriş ve çıkış yerine bağlanarak yapılır. Yapılması gereken paralel bağlantılar ve diğer işlemle bu bölümde yapılmak zorundadır. Bu modele gidecek olan sinyallerin modem yazan uçtan alınması gerekerek güzel bir şekilde bağlanması çalışılır. Bu şekilde bağlanma yapıldığı sürece dışarıdan gelecek etkenlerden korunur.

Herhangi bir hava olayları ya da darbelere karşı dirençli olur. Bu şekilde gelen sinyaller düzgün bir şekilde geldiği için iç tesisatı bozulma olayları gibi durumlar olmaz. Bu yüzden de internet bağlantınız da sorun yaşanmayacak ve internet bağlantısında sorun yaşanmayacaktır. Bunları yaptığınız halde eğer sisteminizde hala sorun var ise tekrar afişinden düzenleyin eğer hala bu sorun devam ediyorsa çağrı merkezini arayarak bu konu hakkında yardım alabilirsiniz. Splitter modem bağlantısı aslında kullanımı oldukça basit ve kullanışlı olan herkes tarafından beğenilen ve önerilen bir cihazdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Para Birimi
$ Amerika Birleşik Devletleri (ABD) doları